Достапни линкови

Пад на профитот на Сбербанк од 82 насто


Најголемата руска банка Сбербанк денеска објави пад на профитот во третиот кавртал од 82 насто. Како главна причина се наведува растечкиот број на ненаплативи заеми.
XS
SM
MD
LG