Достапни линкови

Руско - Индиски мулти-милионски договори


Индискиот премиер Манмонах Синг денеска во Москва ќе разговара со рускиот претседател Дмитриј Медведев и со премиерот Владимир Путин. Најавено е потпишување на неколку договори за воена и енергетска соработка, вредни неколку милијарди долари.
XS
SM
MD
LG