Достапни линкови

Денеска средба Обама - Ердоган


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе разговара со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, главно за Авганистан, Ирак и Блискиот Исток. Вашингтон бара од Анкара да го искористо влијанието како регионална сила и муслиманска земја за решавање на некои проблеми во тој дел од светот.
XS
SM
MD
LG