Достапни линкови

Под опсада универзитетот во Техеран


Иранската полиција го опколила универзитетот во Техеран за да ја спречи опозицијата да иницира анти-владини протести на закажаните демонстрации со кои се одбележува загинувањето на тројца студенти во 1953-та година. Полицијата и Револуционерната гарда предупредија дека каков било нелегален собир ќе биде спречен. Иран им забрани на странските медиуми да известуваат од денешните собири.
XS
SM
MD
LG