Достапни линкови

Обама бара изгласување на реформите во здравството


Американскиот претседател Барак Обама ги повика сенаторите од Демократската Партија да ги надминат разликите и да гласаат за реформите во здравството. Обама вчера имаше средба со демократските сенатори на седницата на Сенатот.
XS
SM
MD
LG