Достапни линкови

Состанок на НАТО за Авганистан


Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе се состанат претставници на земјите членки на Алијансата. Состанокот ќе биде посветен на прашањето колку војници ќе бидат дополнително пратени во Авганистан, соопштија официјални претставници на НАТО.
XS
SM
MD
LG