Достапни линкови

Ево Моралес најверојатно повторно претседател на Боливија


На претседателските избори во Боливија најверојатно нов мандат ќе добие актуелниот шеф на државата Ево Моралес. Таканаречените излезни анкети покажуваат дека Моралес води со најмалку 62 процента од гласовите. Најмногу поени од народот Моралес собрал со зголемувањето на добивката на Боливија од индустријата за природен гас, се вели во агенциските извештаи.
XS
SM
MD
LG