Достапни линкови

Осуда на смрт поради прељуба во Шпанија


Девет луѓе се уапсени во североисточниот дел на Шпанија, Каталонија затоа што според исламскиот закон осудиле една жена на смрт обвинета за прељуба, соопштува шпанската полиција. Тие жената од март ја чувале затворена во една куќа, каде се одвивало судењето. Според шпанските весници жената успеала да избега и да поднесе тужба против сторителите.

XS
SM
MD
LG