Достапни линкови

Нетанјаху со критика до Палестинците


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху ги искритикува денеска Палестинците, затоа што не го прифатија неговиот предлог да ја стопираат изградбата на еврејските населби на западниот брег и оцени дека тоа ја доведува во прашање нивната посветоност на мирот. Според Нетанјаху стопиарњето на изградбата, иако е болно, тоа му покажува на светот дека Израел е сериозен во настојувањата да постигне мир со Палестинците.
XS
SM
MD
LG