Достапни линкови

Турција нема да праќа војници во Авганистан


Турскиот премиер Реџеп Тајир Ердоган, пред неговата официјална посета на Америка, соопшти денеска дека Турција нема да испраќа нови војници во Авганистан, но дека е готова да ја обучува авганистанската полиција и војска. Турција минатиот месец го двојно го зголеми бројот на војниците во Авганистан, кој сега изнесува 1750.
XS
SM
MD
LG