Достапни линкови

100 млади уапсени во Грција


Околу 100 млади луѓе се уапсени по нередите со грчката полиција во главниот град Атина. Причината е денешното одбележувањето на годишнината од инцидентот кога полицијата застрела едно 15 годишно момче. Убиството ги предизвика најголемите немири во последниве децении во Грција. Околу 10 000 полицајци се распоредени низ Атина за да не се повтоторат минатогодишните нереди.
XS
SM
MD
LG