Достапни линкови

Гејтс- Бин Ладен не е во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана, Роберт Гејтс соопшти дека со години САД немал добри информации од известувачката служба за тоа каде се крие Осама Бин Ладен. Гејтс во интервју за една американска телевизија на прашањето дали Бин Ладен неодамна е виден во Авганистан, одговорил со не. Се претпоставува дека водачот на Ал Каеда се крие во Пакистан.

XS
SM
MD
LG