Достапни линкови

Пет луѓе уапсени за пожарот во клубот во Русија


Пет луѓе се уапсени по смртоносниот пожар во ноќниот клуб во рускиот град, Перм. Најмалку 107 луѓе го загубија својот живот, а над 100 се повредени од експлозијата предизвикана од огномет на прославата на осумгодишнината од отварањето на клубот. Уапсени се сопствениците и менаџерите на клубот. Пртеседателот Димитри Медведев изјави дека тие немаат ни мозок, ни совест и побара за нив макимална казна затвор и го прогласи понеделник за ден на жалост во Русија.
XS
SM
MD
LG