Достапни линкови

Фатен вториот човек на Коза Ностра


Италијанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека во еден стан во Палермо е уапсен вториот човек на мафијата Коза Ностра, Џани Ники. Министерот Роберто Марони го опишал Ники како млад, опасен, абмбициозен и безчуствителен убиец. Ники кој е во бегство од 2006 година, осуден е минатата година на 18 години затвор за изнудување на пари.

XS
SM
MD
LG