Достапни линкови

Протести во Рим против Берлускони


Десетици илјади луѓе денеска во Рим протестираа против премиерот Силвио Берлускони и бараат тој да поднесе оставка од својата функција. Демонстрантите претежно носеле маици и марами во љиљакова боја, која не ја користи ниту една политичка партија во Италија и на кои се наоѓал ликот на Берлускони, врз кој бил напишан зборот не. Тие носеле и плакати со натписите политиката се спроведува со чисти раце и поднеси оставка и прифати да ти се суди.
XS
SM
MD
LG