Достапни линкови

Обама ќе ја намалува невработеноста во САД


Американскиот претседател Барак Обама соопшти денеска дека во наредниот период ќе се сконцентрира на создавање на нови вработувања во САД и ги подржа напорите на администрацијата да ја зајакне економијата. Во неделното обраќање на нацијата преку интернет и радио тој изјави дека за неколку дена ќе ја обелодени стратегијата, како на брз начин да се дојде до нови работни места и како на подолг период да се подобри економската ситуација, за да не се случи уште една економска криза.
XS
SM
MD
LG