Достапни линкови

Пет жртви во инциденти во Ирак


Полицијата во Ирак соопшти денеска дека животот го загубија пет луѓе во три оделни инциденти, извршени од страна на непознати напаѓачи во западен Мосул. Овој регион останува еден од најопасните во Ирак, иако во другите делови на земјата во последниве месеци насилството е намалено и е зголемена стабилноста и безбедноста.
XS
SM
MD
LG