Достапни линкови

Времето на екстремизам на Косово помина?


Меѓу Албанците и Србите на северот на Косово и натаму има тензии, но времето на екстремизам и насилства помина, оцени командантот на КФОР, францускиот генерал Арно Сент-Клер Девил. Во интервји за Франс Прес, тој оценува дека безбедносната ситуација на Косово е добра, но КФОР е подготвен да интервенира во случај на инциденти.
XS
SM
MD
LG