Достапни линкови

194 луѓе умреле од свински грип во Кина во ноември


Министерството за здравство во Кина соопшти дека 194 луѓе починале од свински грип минатиот месец. Според кинеската новинска агенција околу 92 илјади лица се заболени од грипот, а досега починале 200. Додека пак речиси 27 милиони Кинези ја примиле вакцината против вирусот
А Х1 Н1.
XS
SM
MD
LG