Достапни линкови

Чешка ќе ја подржи Македонија за влез во НАТО и ЕУ


Чешка ќе ја подржи Македонија за членство во Европската унија, како и за влез во НАТО се вели во писмото што чешкиот претседател Вацлав Клаус му го испаратил на претседателот Ѓорѓе Иванов. Клаус во писмото сооштува дека спорот со името со Грција не е проблем и дека тие ќе се заложат Македонија да добие датум за преговори.
XS
SM
MD
LG