Достапни линкови

ЕУ ќе го одложи датумот за преговори на земјава


Европската унија најверојатно на 7 и 10 декември ќе се обиде да го одложи датумот за преговори на Македонија и со тоа да се избегне евентуалното грчко вето, соопштува МИА од дипломатски извори од Брисел. Според нивните информации ЕУ ќе го поздрави прогресот на земјава и ќе каже кога Македонија во иднина ќе ги започне преговорите.


XS
SM
MD
LG