Достапни линкови

Засилени полициски контроли во Атина


Над 6 илјади полицајци се распоредени во Атина за да спречат можни нереди за време на овој викенд, кога е годишницата од инцидентот во кој полицијата застрела едно 15 годишно момче. Вчера, во Атина и во Коринт, во напади на млади анархисти, беа повредени двајца полицајци.
XS
SM
MD
LG