Достапни линкови

Во САД намалена стапката на невработеност


Американскиот претседател Барак Обама денеска изјави дека намалувањето на стапката на невработеност во Соединетите држави е знак дека претстојат подобри денови за американската економија. Претходно беа објавени најновите податоци според кои стапката на невработеност за ноември изнесува 10 насто, или за 0,2 проценти помалку од октомври.
XS
SM
MD
LG