Достапни линкови

Белорусија: сменети министри


Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска смени седуммина министри, меѓу нив и министрите за одбрана, за економија, за информации и за труд и социјална политика. Во соопштението од кабинетот на Лукашенко не се наведуваат причините за овие смени.

XS
SM
MD
LG