Достапни линкови

Клинтон - заедно да ја завршиме војната во Авганистан


Земјите членки на НАТО досега понудија 7 илјади војници за борба против талибанците во Авганистан а ке има и повеке, изјави генералниот секретар Андерс Фог Расмунсен по денешниот состанок во Брисел со шефовите на дипломатиите на Алијансата. Американскиот држевен секретар Хилари Клинтон по состанокот изјави дека сојузниците треба да се потпрат врз новата американска стратегија и заедно да ја завршат војната. САД пред два дена најавија 30 илјади дополнителни војници во Авганистан во 2010 година.
XS
SM
MD
LG