Достапни линкови

Баросо - Украина со мал прогрес кон ЕУ


Украина има уште многу да направи во врска со реформите за да добие договор за асоцијација со Европската Унија. Ова денеска во Киев го изјави Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо. Тој изрази надеж за поголем прогрес во 2010.
XS
SM
MD
LG