Достапни линкови

Полански во куќен притвор на Алпите


Филмскиот режисер Роман Полански е префрлен во куќен притвор во неговиот дом во луксизниот Гштад на швајцарските алпи. Тој таму ке остане се додека швајрајските власт не решат дали ке го екстрадираат во Соединетите Држави каде е обвинет за незаконски секс со 13 годишно девојче во Лос Анџелес во 1977 година.
XS
SM
MD
LG