Достапни линкови

Уште една бродска несреќа во Бангладеш


Најмалку 35 загинати и 10 исчезнати е билансот од денешното превртување на еден ферибот во Бангладеш. Полицијата соопшти дека меѓу жртвите имало и деца. Тоа е втора слична несреќа во Бангладеш во изминатава недела. Во претходната загинале скоро 90 луѓе.
XS
SM
MD
LG