Достапни линкови

Напад врз пакистанската војска


Во близина на штабот на пакистанската армија во Равалпинди, како што јавуваат агенциите, било забележано пукање. Локалните телевизиски станици јавуваат и за најмалку една експлозија, но нема други детали.
XS
SM
MD
LG