Достапни линкови

Стиви Вондер, амбасадор на мирот на ООН


Американскиот соул пејач Стиви Вондер е наименуван за амбасадор на мирот на Обединетите нации. Вондер кој е слеп од раѓање изјави дека тоа претставува голема чест за него и оти воопшто не ни замислувал дека некогаш ќе ја добие. Стиви Вондер е познат по својата филантропска активност. Тој е 11 амбасадор на мирот што досега го имаат наименувано Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG