Достапни линкови

Жрепка за Светското првенство во фудбал


Во јужноафриканскиот град Кејптаун денеска ќе биде извлечена жрепката за натпреварите на Светското првенство во фудбал. Триесет и две репрезентации ќе бидат распоредени во осум групи. Свеченоста ќе ја води јужноафриканската актерка Шарлиз Терон.
XS
SM
MD
LG