Достапни линкови

Средба на претседателот Иванов со амбасадорот Фуере


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими специјалниот претставник на Европската унија и шеф на делегацијата на Европската комисија во Македонија Ерван Фуере. На средбата, како што е најавено, ќе учествуваат и амбасадорите на сегашниот и на идниот претседавач на Унијата, Шведска и Шпанија, Ларс Петер Фреден и Мариа Ангелес Гарсија де Лара.
XS
SM
MD
LG