Достапни линкови

Гилани: не верувам дека Бин Ладен се крие во Пакистан


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани изјави дека не верува оти лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен се крие во Пакистан. Гилани вчера беше во официјална посета на Лондон, каде што одби да го поддржи планот на американскиот претседател Барак Обама за испраќање дополнителни 30 илјади војници во Авганистан и рече дека му се потребни дополнителни информации.
XS
SM
MD
LG