Достапни линкови

Најавена средба на Сергеј Лавров со министрите од НАТО


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се очекува денеска во Брисел да се сретне со неговите колеги од земјите членки на НАТО. Тоа ќе биде прва официјална министерска средба меѓу Русија и НАТО, откако нивните односи се заладија по минатогодишната краткотрајна војна на Русија со Грузија.
XS
SM
MD
LG