Достапни линкови

Годишен самит ЕУ- Украина


Денеска во Киев треба да се одржи годишниот самит меѓу Украина и Европската Унија. Се очекува челниците на Унијата, вклучувајќи го и претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо, да побараат гаранции од украинските власти дека дека нема да се повтори гасната криза. Пред една година поради спор за гасот меѓу Русија и Украина милиони Европјани останаа без греење.
XS
SM
MD
LG