Достапни линкови

Американски дипломат идната недела во Северна Кореја


Американскиот дипломат Стефан Босфорт наредната недела треба да ја посети Северна Кореја. Тој ја почнува турнејата низ Азија и Русија за да обезбеди Северна Кореја да се врати на преговорите за нуклеарно разоружување.
XS
SM
MD
LG