Достапни линкови

Убиени двајца полицајци во Дагестан


Двајца полицајци се убиени денеска во руската република Дагестан, која се смета за нестабилно и насилно подрачје. Министерството за надворешни работи соопшти дека двајца мажи започнале да пукаат во двајцата полицајци, пред една полициска станица во центарот на градот. Престрелките помеѓу исламистичките бунтовници и владините сили се чести во оваа земја, особено во северниот дел, каде се наоѓа границата со Чеченија.
XS
SM
MD
LG