Достапни линкови

4000 затвореници во Туркменистан амнестирани


Речиси 4000 затвореници во Туркменистан се амнестирани по повод националниот празник на земјата овој месец соопшти претседателот Гурбангули Бердумукхамедов. Националната телевизија објави дека тие веќе се пуштени на слобода и дека 19 од нив се странски државјани.
XS
SM
MD
LG