Достапни линкови

Убиени 10 милитанти во Пакистан


Најмалку 10 милитанти биле убиени во северо-западен Пакистан, во акцијата на пакистанските сили во изминатата ноќ, соопшти армиски претставник. Локални официјални личности соопштија дека и во одвоена престрелка во близина на границата со Авганистан, биле убиени неколкумина милитанти.
XS
SM
MD
LG