Достапни линкови

Путин одговара на прашања од граѓаните


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во директен телевизиски пренос одговара на прашања од граѓаните. Путин оцени дека експлозијата на бомба во воз во петокот, покажува оти заканата од тероризам и натаму постои во Русија и оти треба да бидат интензивирани превентивните мерки. Во врска со економската ситуација во земјата, Путин оцени дека има знаци на опоравување, руската економија бележи раст, но оти кризата не е суште целосно надмината. Според владини извори, до Путин биле испратени околу милион ипол прашања од граѓаните.
XS
SM
MD
LG