Достапни линкови

Експлодира автобус во Дамаск


Во главниот град на Сирија, Дамаск, експлодирал автобус, при што најмалку 3 лица загинале, а повеќемина биле повредни, јавуваат агенциите. Во автобусот се превезувале ирански аџии кон една шиитска џамија во Дамаск. Според сиријскиот министер за внатрешни работи, не станува збор за тероризам, бидејки на автобусот му пукнала гума додека полнел гориво на бензиска пумпа, при што дошло до експлозија.
XS
SM
MD
LG