Достапни линкови

Иран ги помага талибанците, но незначително, изјави Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека Иран ги помага талибанците во Авганистан, но оти таа помош е мала и незначителна. Во обраќањето во воениот комитет во Сенатот, Гејтс оцени дека Иран се воздржува од помасовна акција во Авганистан, бидејки сака добри односи со авганистанците, но истовремено, сака и американските сили во таа земја да страдаат.
XS
SM
MD
LG