Достапни линкови

Стипе Месиќ во Македонија


Во еднодневна официјална посета на Република Македонија денеска ќе допатува претседателот на Република Хрватска Стјепан Месиќ. За време на престојот тој ќе се сретне со својот македонски колега Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG