Достапни линкови

Ахмадинеџад-резолуцијата на МААЕ е нелегална


Иранскиот претседател Махмуд Ахадинеџад денеска ја отфрли резолуцијата на Обединетите нации за нивната нуклеарна програма како нелегална. Ахмадинеџад соопшти дека Иран ќе произведе 20 проценти збогатено гориво за своите нуклеарни постројки и со тоа ќе го офрли барањето на Меѓународната агенција за атомска енергија да запре со производството на збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG