Достапни линкови

Милошоски-нема напредок во спорот со името


Грција не отстапува од својата позиција за спорот со името, но директниот дијалог ни е од помош на сите изјави министерот Антонио Милошоски на маргините на Министерскиот совет на ОБСЕ во Атина. Во однос на тоа дали грчката страна покажува знаци на добра волја за пронаоѓање на решение за спорот со името Милошоски изјави дека се се сведува само на ниво на средби и дека нема знаци на подобрување на меѓусебните односи.
XS
SM
MD
LG