Достапни линкови

Бомбаш самоубиец рани 4 лица во Исламабад


Бомбаш самоубиец се разнесол пред штаб на морнаричките сили на Исламабад, соопшти пакистанската полиција. При тоа биле ранети 4 лица. Бомбашот го активирал експлозивот пред влезот на штабот кога полицијата се обидела да го сопре.
XS
SM
MD
LG