Достапни линкови

Напад врз банки во Атина


Група од 20-30 лица изутрината нападнале со рачно изработени бомби две филијали на банки и супермаркет во Атина, јавуваат грчките медиуми. Напаѓачите ги искршиле излозите и фрлиле бомби во две филијали на Трговската банка и на Еуробанк, а исто така и во супермаркет во атинскиот кварт Кесариани, а потоа побегнале со мотоцикли. Експлозиите причиниле пожари, кои навреме биле изгаснати.
XS
SM
MD
LG