Достапни линкови

Ромпеј-ЕУ ќе се залага за единство и дијалог


Претседателот на Европската унија Херман Ван Ромпеј, кој е во посета на Љубљана денеска соопшти дека ќе се залага за единство и дијалог со сите земји. Тој додаде и дека сите членки на ЕУ ги очекува напорна работа и дека најмногу внимание во иднина тие ќе посветат на светската економска криза, невработеноста, климатските промени и енергијата.
XS
SM
MD
LG