Достапни линкови

Средбата меѓу НАТО и Русија под знак прашалник


Руската делегација во НАТО соопшти денеска дека разговорите меѓу Москва и Алијансата закажани за оваа недела можеби нема да се одржат. Во кусото соопштение се наведува дека таканаречениот совет на НАТО и Русија е под знак прашлник, без да ја наведат причината за можното откажување на средбата, која беше најавена за в петок.
XS
SM
MD
LG