Достапни линкови

Северна Кореа ја деноминира валутата


Северна Кореа поради хиперинфлацијата во земјата денеска ја деноминира вредноста на националната валута ,,вон,,. Избришани се две нули од банкнотите што е за прв пат по седумнаесет години.
XS
SM
MD
LG